Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wederom een record voor een Porsche op een veiling in Engeland, de eer viel dit maal een Porsche 550 Spyder ten deel. De Porsche werd aangeboden op de veiling van veilinghuis Bonhams gedurende het Goodwood Revival weekend en was met een opbrengst van ruim 5,3 miljoen euro de kaskraker bij de veiling.

Ongerestaureerd

De Porsche 550 Spyder, chassis 550-0090, die onder de hamer ging was een volledig origineel en ongerestaureerd exemplaar. Waar de meeste 550 Spyders geracet hebben en de kleine Porsche een heldenstatus opeiste in menig legendarische race, heeft 550-0090 geen geschiedenis geschreven op de circuits. En juist door het ontbreken van de martelgang op de circuits is Spyder nummer 90 de nodige schade bespaard gebleven en kon hij in deze bijzondere originele staat aangeboden worden.

Porsche 550 Spyder, foto: Bonhams

Openbare weg

Hoewel de 550 Spyder de ideale auto was voor het circuit en daarmee minder geschikt voor alledaags gebruik, mede door het stijve onderstel en het lage profiel van de auto, werd nummer 90 uitgerust voor het gebruik op de openbare weg. In 1956 werd de kleine Porsche afgeleverd aan de eerste eigenaar, Willet H. Brown, een Amerikaanse pionier op televisiegebied. De Spyder bleek waarschijnlijk toch een iets te grote uitdaging om in te sturen, want met slechts 634 miles op de teller wisselde de auto in 1957 van eigenaar.

Vasek Polak

Deze tweede eigenaar wist het karakter van de kleine geweldenaar beter te waarderen en stuurde 12 duizend miles met de auto, voordat hij de Porsche verkocht aan de bekende Amerikaanse coureur en Porsche dealer Vasek Polak. Fred Sebald, eigenaar van een schadeherstelbedrijf en dé specialist op het gebied van het herstel van raceauto’s in Zuid-Californië, kocht de auto bij Polak met het idee erachter dat de Porsche geweldig als reclame kon dienen voor zijn bedrijf. Het plan was in eerste instantie dan ook om de auto op te knappen, maar bij nader inzien kon Sebald het niet aan om de Porsche in dat opzicht aan te raken, niet alleen was er nooit geracet met de Porsche, alles was nog origineel.

De Sebalds en de 550 Spyder, Foto: Bonhams

Road & Track

En zo rolde de bijzondere Spyder ongeschonden door het leven, de auto werd in 1971 voor 4500 dollar verkocht aan een zekere Richard A. Barbour. Waarna de auto uiteindelijk in handen kwam van een Amerikaanse verzamelaar, George Reilly. De Porsche sierde in 1971 de juni uitgave van het maandblad Road & Track, waarin Reilly de staat van de Porsche nog maar eens herhaalde, ‘totally original, complete with all the original equipment supplied with the car when new’. Iets wat de verkopende partij, een internationaal bekende verzamelaar, op de veiling van Bonhams graag benadrukte. Het heeft deze verzamelaar geen windeieren gelegd met een opbrengst van 5,3 miljoen euro.

Overige Porsches

Bonhams veilde op de Goodwood Revival veiling naast de 550 Spyder nog een aantal Porsches. Geen Porsches met een status als die van de Porsche 550 Spyder. Het enige opvallende exemplaar was een 597 Jagdwagen uit 1957, een vergelijkbaar exemplaar zagen we eerder dit jaar al bij de veiling van de Seinfeld collectie voorbij komen.

Resultaten:

1:8 Scale model Porsche 550 Spyder (est. €1600 – 2000) €2024
1989 Porsche 911 930 Turbo Flachbau Cabriolet (est. €120.000 – 150.000) €124.833
1993 Porsche 911 964 Speedster (est. €220.000 – 270.000) niet verkocht
1957 Porsche 597 Jagdwagen 4×4 Utility (est. €200.000 – 230.000) €202.579
1956 Porsche 550 RS Spyder 1500 (est. €5.500.00 – 7.200.000) €5.314.398
1961 Porsche 356B 1600 Coupé (est. €69.000 – 92.000) niet verkocht
2010 Porsche 911 997 GT3 RS (est. €170.000 – 210.000) €173.155
1973 Porsche 911S 2.4 (est. €170.000 – 210.000) niet verkocht
2003 Porsche 911 996 GT3 (est. €63.000 – 87.000) €66.523
1968 Porsche 911 SWB (est. €92.000 – 120.000) €98.918
1974 Porsche 911 2.7 Targa (est. €170.000 – 210.000) niet verkocht
1973 Porsche 911T 2.4 (est. €58.000 – 69.000) niet verkocht

Bedragen zijn inclusief toeslagen.

Al met al geen spannende resultaten op Porsche gebied, op de 550 Spyder na, die overigens net als de rest onder estimate afgehamerd werd. De estimates lijken dan ook nog steeds aan de optimistische kant. Binnenkort een vooruitblik op een veiling waar onder meer een 991R onder de hamer gaat.

Foto’s: Bonhams

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Advertenties
Luxury-ins
EQ Performance
WK Automotive

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.